Tiny Plans Cibinlik Nedir Ve Neden Kullanılmalıdır?

Cibinlik başta sivrisinek olmak üzere her türlü sinek, böcek ve haşerelerden korunmak amacıyla yatak ve beşik çevresini saran bir tür koruyucu tüldür. Sinek koruyucu ilaçların her ne kadar zararı olmadığı söylense de cibinlik kullanımı bu gibi canlıların özellikle nemli ve sıcak iklimlerde kullanımı daha sağlıklı bir çözümdür. En sık görülen cibinlik çeşitleri Tavana ve yatağa ya da beşiğe asılan cibinliklerdir. Tavana asılan cibinlik modelleri tavan cibinliği olarak bilinir ve direkt olarak tavana monte edilir yere kadar uzanır koruyuculuğu yüksek ve dekoratif olarak kullanılan odaya dekoratif bir görünüm kazandırır. Beşik ya da yatak cibinliği ise bir aparat yardımıyla kullanılacak yatak ya da cibinliğe takılır ve cibinlik tülü bu aparata geçirilerek kullanılır. Her çeşidi haşerelerden korunma konusunda oldukça yeterlidir. 
Yatağa ya da beşiğe sabitlenen cibinliklerin son derece sağlam yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Aksi takdirde rüzgarda ya da hareket alanında düşme tehlikesi kaçınılmaz olacaktır. Cibinlik tülü seçerken dekoratif ve odaya uyumlu olmasının da önüne geçen en önemli husus beyaz renk tercih etmeniz olacaktır. Beyaz renkli cibinlik tülünde tül üzerinde bulunan haşereleri görmeniz daha kolay olacaktır. Cibinlik tülü hava alabilir yapıda olduğundan kullanım açısından oldukça sağlıklıdır. Sıtmanın endemik olduğu bir bölgeye seyahat ediyorsanız, temel seyahat malzemeleri listenizde bir cibinlik olmalıdır. Sıtma, insanları alacakaranlıktan şafağa kadar ısıran dişi Anopheles sivrisinek tarafından bulaşır. Anopheles sivrisineği sinsi ve sessizdir. Yaklaşmalarını duymamak için vızıldamazlar. Bu, en savunmasız olduğunuzda - uykudayken - birincil hedef olduğunuz anlamına gelir. Bu sebeple cibinlik sıtmaya karşı önemli bir savunmadır, ancak aynı zamanda filaryaz (kol ve bacakların aşırı şişmesi ile bilinir) gibi diğer hastalıklardan ve keneler, böcekler, sinekler ve örümcekler gibi diğer böcek ve araknidlerden koruma sağlarlar.

Sıtmalı bölgelerde, sıkıca oturmayan pencere perdesi veya kırık perde olmayan yatak odalarında böcek ilacı ile işlenmiş cibinlik gerekli olduğunu unutmayın. İşte size en iyi korumayı sağlayacak bir cibinlik satın almak için önerilerimize Tiny Plans cibinlik kategorisinden ulaşabilirsiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR